Kontaktirajte nas

Telefon

Аустрија

+43 732 257700

Kontakt

Rado ćemo odgovoriti na vaša pitanja.

>Kontakt

Junkerov test na vibracije: kada se pričvršćivač olabavi?

Problem bezbednosti vibracija vijčanog spoja je od stalnog značaja za projektante proizvoda, stručnjake za proizvodnju, industrijske inženjere, službenike za održavanja i bezbednost. Razlog za to je očigledan: bezbednost je na prvom mestu. Stoga ne prepuštajte stvari slučaju – testirajte svoje proizvode nezavisnim Junkerovim testom na vibracije u našoj laboratoriji.

Šta je Junkerov test na vibracije?

Junkerov test na vibracije koji je opisan u DIN 65151 nam omogućava da uporedimo različite pričvršćivače i njihovu mogućnost da izdrže opterećenje spoja pod ekstremnim uslovima za samo 30 sekundi. Test se obavlja pomoću poprečnog dinamičkog opterećenja. Rezultati pružaju inženjeru projektantu informacije o bezbednosti dizajna vaših spojeva i koliko su zaista efikasni njihovi izabrani pričvršćivači. Jedan uzbudljivi element ovog tipa testiranja otkrivanje koliko dugo se održava sila predopterećenja, za koje elemente sila predopterećenja opada i tačno za koliko. Ponekad se sila predopterećenja u potpunosti gubi, što može da izazove velike probleme.


Kada bi trebalo sprovesti Junkerov test na vibracije?

Svuda gde su spojevi izloženi vibracijama pričvršćivači će biti pod velikim opterećenjem. Tipični primeri uključuju primene u železničkoj i avijatičarskoj tehnologiji, gde su spojevi izloženi naročito velikim dinamičkim opterećenjima. Vibracije unutar komponenti dovode do mikro-pokreta i izazivaju spontano otpuštanje vijaka ukoliko pričvršćivači nisu pravilno pričvršćeni. Ova situacija se mora izbeći po svaku cenu. Junkerov test će vam pokazati da li će vaš pričvršćivač vijka zaista držati.



 

Kako funkcioniše proces testiranja

DIN 65151 Junkerov test pokazuje gubitak sile predopterećenja u odnosu na trajanje dinamičkog opterećenja. Za test, vijak o kom je reč je montiran na opremu za testiranje, a spojeni delovi su izloženi poprečnom dinamičkom opterećenju. Ćelija opterećenja se koristi za merenje i beleženje sile predopterećenja tokom testa dok je izložena stalnom poprečnom opterećenju. To ne samo da omogućava testiranje određenih pričvršćivača, već i omogućava direktno poređenje sa mogućim alternativama. Naš kratak video zapis prikazuje kako test funkcioniše u praksi.



Koje su pogodnosti za klijente?

Junkerov test se koristi za određivanje koji pričvršćivači izdržavaju opterećenje spoja kada su pod uticajem vibracija, a koji ne uspevaju to. Te informacije pomažu inženjerima da projektuju bezbedne spojeve sa dugim radnim vekom.



Bossard – vaš stručnjak za Junkerove testove na vibracije

Bossard – vaš stručnjak za Junkerove testove na vibracije


Obratite se našim stručnjacima i saznajte više o našim stručnim uslugama testiranja. Jedva čekamo da nam se obratite!


Obratite nam se

 

Povezane teme

Otkrijte u našim belim knjigama šta naši stručnjaci pišu o temama kao što su:

  • Korozija
  • Trenje
  • Merenje tvrdoće
  • Vodonično krhkost
  • Zamor materijala

Preuzmite bele knjige

 

Otkrijte druge module koji postepeno doprinose vašoj produktivnosti

Stručni obilazak
Proučavajte svoje pričvršćivače i alate prilikom korišćenja, mi određujemo kako da nastavite sa manje minerala i pametnije

Stručno obrazovanje
Učite o bitnim stvarima i tajnama pričvršćivanja na našim seminarima i kursevima za elektronsko učenje

Stručno demontiranje
Odredite za sebe najbolje rešenje za pričvršćivanje i potencijal za uštedu troškova

Stručno projektovanje
Projektujte svoj najbolji proizvod pomoću širokog spektra tehničkih informacija i alata

Stručna analiza asortimana
Smanjite ukupne troškove vlasništva prepoznajući mogućnosti za racionalizaciju pričvršćivača